Kur Yazılım'ın tüm programları 2016 yılı itibariyle ücretsiz hâle getirildiği için aşağıdaki açıklamalar sadece geçmişe dönük bilgi mahiyetindedir.

Lisans Bilgileri

 • Programın “Şifre Al” veya “Lisans İşlemleri” bölümüne ulaşınız. Bu pencerelerde, tanıtım sürümündeki kısıtlamalar ile programın lisans ücretinin nasıl ödeneceği açıklanmıştır. Eğer siz de lisanslı kullanıcı olmak istiyorsanız, bu açıklamalara uygun olarak lisans ücretini ödeyip Kur Yazılım'la irtibat kurmalısınız.
 • Şifrenizi veya lisans kodunuzu alabilmeniz için program tarafından oluşturulan “Referans Numarası” veya “Kullanıcı Kodu”nu Kur Yazılım'a iletmeniz gerekecektir.

Kurallar

 1. Aksi belirtilmedikçe her lisans sadece bir kullanıcı içindir. Yani, lisansladığınız programı birden fazla bilgisemarda kullanmanız mümkün değildir.
 2. Sabit diskinizi formatlamadığınız (biçimlendirmediğiniz) sürece, programı bilgisayarınızdan kaldırıp (silip) yeniden kurduğunuzda önceki şifrenizi veya lisans kodunuzu kullanabilirsiniz bu yüzden şifrenizi veya kullanıcı kodunuzu saklamanızda yarar vardır.
 3. Sabit diskinizi formatlamanız halinde yeniden şifre veya lisans kodu almanız gerekir ve bunun için ücret ödemeniz gerekmez. Ancak, şifre veya lisans kodu talepleri arasında altı aydan daha kısa süre olduğu takdirde Kur Yazılım ücret isteme hakkını saklı tutar.
 4. Sunucu/istemci çalışan programlarda, istemci program tek başına (bağımsız) çalışmadığı için sunucu sürüm lisanslanmadan istemci sürüm için lisans talep edilemez.
 5. Yasal nedenlerden ötürü, lisans ücretleri için fatura kesilmesi imkanı bulunmamaktadır. Ancak, ödemeyi gösterir onaylı bir belge verilmesi mümkündür.
 6. Program için şifre veya lisans kodunun ödemenin yapıldığı gün alınması şarttır. Aksi halde, ödemeniz iade edilerek sözleşmeniz iptal edilir. Program için şifre veya lisans kodu alındıktan sonra lisans ücretinin iadesi istenemez. Kredi kartı ile ödenen ücretlerin iadesinde komisyon kullanıcıya aittir.
 7. Program için özel güncelleştirme istekleri, ancak Kur Yazılım tarafından kabul edilir ve kararlaştırılan ücret ödenirse yerine getirilir. Yapılan güncelleştirmenin ücretinin bir kısmı ödenmişse, tümü ödenmedikçe lisans sözleşmesi askıya alınır ve Kur Yazılım tarafından verilen süre içerisinde ödenmez ise lisans sözleşmesi sona erdirilir. Bu nedenle sözleşmenin sona ermesi halinde kullanıcının yapıtığı lisans ücreti veya yaptığı diğer ödemeler tazminat olarak kabul edilir ve kesinlikle geri ödenmez.
 8. Lisans hakkının başkasına devri Kur Yazılım’ın yazılı iznine bağlıdır. Program için lisans ücreti ödenmesi halinde, hem lisans sözleşmesi hem de bu kurallar kayıtsız ve koşulsuz olarak kabul edilmiş olur.
 9. Bu kurallar, lisans sözleşmesinin zorunlu ekidir.